Bakalaureuseõpe
Bakalaureuseõppes õpitakse religiooniuuringute ja teoloogia õppekaval, mille raames on võimalik spetsialiseeruda religiooniuuringutele või teoloogiale.
- Lõpetamisel omandatav kraad: humanitaarteaduse bakalaureus.
- Nominaalne õppeaeg 3 aastat.
- Päevaõpe.
- Õppekava struktuuri vaata siit.
Religiooniuuringute suunal on põhirõhk maailma religioosse mitmekesisuse mõtestamisel. Elades maailmas, kus elavad kõrvuti muslimid, kristlased, budistid ja teiste religioonide esindajad, on oluline lähemalt tundma õppida ja mõtestada religiooni keerukat, ent olulist rolli ühiskonnas ja kultuuris. Ühelt poolt tegeletakse religiooniuuringutes seega tänapäevase olukorra analüüsimisega, teisalt aga vaadatakse minevikku, mõistmaks praeguse situatsiooni ajaloolist tausta.
Loe lähemalt religiooniuuringutest.
Teoloogia suunal tegeletakse keskselt kristliku mõtteloo ja maailmamõistmise lähema tundmaõppimisega, mõistmaks seda, kuidas kristlased tõlgendavad jumala ilmutust kui sellist. Sisuliselt tähendab see kristluse ajaloosse süüvimist, protestantliku teoloogiaga tegelemist ning ka piibli põhjalikku tundmaõppimist ja tõlgendamist. Sekulariseerunud, kuid konservatiivse liikumise ja uue vaimsuse kaudu taas religiooni avastav Euroopa on teoloogidele 21. sajandil huvitav väljakutse.
Loe lähemalt teoloogiast.
Vastuvõtutingimused ja õppekava ÕISis
Vastuvõtt toimub
Tasuta õppe korralduse kohta loe siit.