Teaduskonnast
Tartu Ülikooli usuteaduskonda iseloomustab rahvusvaheliselt kõrgetasemeline õppe- ja teadustöö teoloogia ning religiooniuuringute vallas, mille tulemusena on kujunetud nende erialade juhtivaks keskuseks Baltimaades. Peahoones paiknevat teaduskonda iseloomustavad personaalne suhtumine ning kodune õhkkond, mis loovad parima keskkonna õppe- ja teadustööks ning isiklikuks arenguks.
Õpingud usuteaduskonnas annavad ruumi tegelemiseks tõe ja elu tähenduse küsimustega, toetavad iseenda tundmaõppimist ja kasvamist ning aitavad orienteeruda ja edukalt tegutseda tänapäeva kultuuriliselt mitmekesises maailmas.
Usuteaduskond kuulub humanitaarteaduste ja kunstide valdkonda koos ajaloo ja arheoloogia instituudi, eesti ja üldkeeleteaduse instituudi, filosoofia ja semiootika instituudi, kultuuriteaduste ja kunstide instituudi, maailma keelte ja kultuuride kolledži ning Viljandi kultuuriakadeemiaga. Klassikalise lähenemise jätkuva väärtustamise kõrval liigume üha enam innovaatiliste ja interdistsiplinaarsete suundade poole. Ajaloolised tähtsad uurimisvaldkonnad pole siiski unarusse jäänud ja nendega tegeletakse endiselt.
Teoloogia ja religiooniuuringute ajaloo, ajalooliste suurmeeste, emeriitprofessorite ja ‑dotsentide, audoktorite ja auliikmete ning minevikus usuteaduskonda külastanud külalisõppejõudude tegevusele on pühendatud ka eraldi lehekülg.
Teaduskonna õppejõud osalevad aktiivselt erinevates ühiskondlikes debattides ja aruteludes, esinedes meediaväljaannetes ja mujal. Loe lähemalt teaduskonna õppejõudude ühiskondlikust tegevusest.
Tudengid panustavad teaduskonna arengusse ja olulisemate otsuste tegemisse usuteaduskonna üliõpilaskogu kaudu, kuhu on igal usuteaduskonna tudengil võimalus korra aastas kandideerida ning mille liikmed esindavad tudengeid teaduskonna nõukogus. Samuti tegutsevad teaduskonnas tuutorid, kes on valmis esimese kursuse tudengitele nõu andma kõigis õppetööga seonduvates küsimustes.